Skąd czerpać inspiracje na stronę www?

Przychodzi moment w którym chcesz zacząć działać z projektem swojej strony, a więc masz mniej więcej zarys w głowie co gdzie i jak ma być. Zanim się zabierzesz do tego, z pomocą może przyjść moodboard. A co to jest moodboard?


To taka własna tablica pomysłów! Gdzie i jak ją stworzyć przedstawię poniżej.


Pinterest

Chyba wszyscy znają ten portal, bo nie tylko możemy tam czerpać inspiracje o designie stron www, ale także na każdy inny temat, który przyjdzie nam do głowy. Pinterest to jest właśnie taki wielki moodboard.

Jak nie masz jeszcze konta na Pinterest to koniecznie je załóż! Jest tam naprawdę ogromny zbiór wszystkiego co możemy wziąć za inspiracje dla naszej strony, a także w prosty sposób te inspiracje zbierać i przeglądać. Hasła, które możesz wprowadzić: Website design, web design, web idea, web inspirations lub tematycznie, np. fashion web design 🙂


Miro

Uwielbiam korzystać z Miro i używam go też codziennie w swojej pracy. Możesz w nim tworzyć własne moodboardy z pomysłami, ale oprócz nich także robić mapy strony, czy burze mózgów. Pomysły możesz zapisać na wirtualnych karteczkach i łączyć je ze sobą, wrzucać np. screeny ze stron konkurencji, Pinteresta lub innych stron i je opisywać. W ten sposób gromadzisz wszystko w jednym miejscu i w ładzie, który Ci odpowiada. Miro jest darmowy do 3 takich tablic i w zupełności to wystarczy 🙂


Awwwards, Behance, Dribbble

Te strony są po prostu świetne! Awwwards króluje w animacjach i niezwykłych rozwiązaniach. Behance i Dribbble zbiera w sobie ciekawe prace różnych projektantów. Jak będziesz tworzyć tablice inspiracji to oprócz gromadzenia screenów i zdjęć przypisuj do nich linki z jakich stron się wzięły. Będzie łatwiej wrócić np. do jakiejś animacji.
Podsumowując w swoich moodboardach (tablice pomysłów) możesz zbierać wszystko: fonty, kolory, screeny, zdjęcia, wykresy, opisy, kolorowe karteczki czy przemyślenia. Nie blokuj się, bądź kreatywny i staraj się mieć wyobraźnie dziecka, bo ta jest nieograniczona!

Jeśli masz pytania lub problem z Miro czy Pinterestem – napisz do mnie 🙂

ściskam, Judka